Vejminek

Poklady České Kamenice

Útulná kavárna, kde vás přivítá milý personál a udělají vám výbornou kávu. Galanterie plná nádherných látek, ze kterých vám ušijí skoro vše na míru. Železářství, kde seženete snad úplně všechno a ještě vám skvěle poradí. Pekárna, která by mohla hravě  konkurovat všem těm slavným pražským. Rybářství, antik, moštárna, pivovar… takové poklady najdete v České Kamenici vzdálené od Vejminku necelých 15min autem.

A my jsme tam víkend co víkend pečení vaření. Kamenice (jak ji zkráceně místní říkají) je pro chalupáře zlatý důl, kde vážně najdete snad skoro všechno. Nejvíc nás baví, že to tam funguje jako kdysi dávno i ve velkých městech. Žádné obchoďáky, co mají otevřeno od nevidím do nevidím a nabízejí všechno od másla přes ponožky až po sekačky na trávu. Naopak malé obchůdky, které v sobotu zavírají v 11 hodin, aby si i majitelé užili víkend. Obchůdky, kde prodávají lidé, kteří vám ochotně poradí a popovídají si s vámi. Obchůdky, kde je jednoduše radost nakupovat.

Týden zpátky jsme takhle objevili další místo – kavárnu Čokafe. Pravda, název by vás asi nenalákal (možná tak vaše děti…). Ale věřte nám, když říkáme, že sem si chcete zajít na kávu. Kavárna je teď otevřená pouze o víkendech, o letních prázdninách by měla být snad celý týden. Majitel je totiž sympatický učitel z nedalekého Děčína, co našel zálibu v kávě a všem, co k tomu patří. A to je pak znát – přístup lidí, co svou práci dělají s radostí, je nesrovnatelně jiný. Už od první chvíle, co jsme do kavárny vešli, jsme věděli, že tohle bude jedno z našich oblíbených míst.

Ani ne po dvou minutách jsme místo u stolu seděli na židličkách u baru a s panem majitelem si povídali. O tom, jak se do Kamenice dostal, že nad kavárnou pronajímá dva apartmány a káva je jeho srdeční záležitost. My mu zase vyprávěli o naší cestě do Austrálie, kde podle nás mají nej kavárny a dělají takové kafe, že nechcete pít nic jiného. Já pak udělala pár fotek, abychom vám tohle místo mohli ukázat a nalákat vás sem, až někdy budete v okolí.

Dostali jsme také spoustu tipů, co dalšího v okolí objevovat – místní pivovary, kavárny, výrobny čokolády nebo třeba přírodní kosmetiky. Už se nemůžeme dočkat, až tam vyrazíme. A určitě zase podáme report.

Poklady České Kamenice

Read More

Výlety v okolí – Akvadukt

Read More

Kam v létě za koupáním

Read More