Vejminek

Kam v létě za koupáním

Už nějaký ten pátek nám počasí přeje natolik, že o sluníčko a vysoké teploty není nouze. Proto jsme se rozhodli vám dát pár tipů, kde se u nás na severu Čech zchladit – možností koupání je totiž v okolí Vejminku relativně dost. Ať už máte rádi klasická koupaliště nebo ta přírodní, pro každého se u nás něco najde.

Přímo v Chřibské, a to v její horní části je přírodní koupaliště. Zatím jsme neměli šanci ho vyzkoušet, pouze jsme se k němu na jaře vydali na procházku a vypadalo moc hezky. Procházkou to bude taková půl hodinka, autem zhruba 5 minut.

(Foto: https://www.instagram.com/kruty_m/)

Na začátku Chřibské směrem z České Kamenice je po levé straně kemp, který má také bazén – zkusíme vám zjistit, zda je přístupný veřejnosti nebo pouze hostům. Ale kdybyste šli kolem (třeba na procházku k lesnímu divadlu), za zeptání nic nedáte.

V České Kamenici, kam se od nás dostanete za necelých 15 minut autem, mají městské koupaliště, které z fotek vypadá idylicky. Také jsme ještě nevyzkoušeli, ale určitě se tam v následujících týdnech chystáme.

V nedalekých Jetřichovicích, které jsou z Vejminku zhruba 10 minut autem, je velké přírodní koupaliště u kempu – jen se prosím dopředu informujte o kvalitě vody, letos s tím mají trochu trable. U hotelu Bellevue mají také bazén, sice menší, ale na krásném místě. Když jsme tam byli naposled, tak nás k němu za malý poplatek pustili.

Určitě doporučujeme zkusit nově otevřené krásné přírodní koupaliště v Arnolticích – je to sice trochu dál, cca 20 minut autem, nicméně to za to stojí. Zatím o něm moc lidí neví, tak radíme toho využít a zajet relaxovat k vodě tam. Cestou tam nebo zpět se stavte v malebné vesničce Růžová na unikátní vyhlídce Růženka.

A pokud byste zatoužili po něčem větším, tak doporučujeme buď zajet do Aquaparku v Děčíně, kde je několik venkovních bazénu. V jejich areálu najdete také saunu, vířivku a atrakce pro děti jako je například tobogán.

My rádi jezdíme k sousedům za hranice, kde jsou v krásném městečku Bad Schandau termální lázně Toskana. Jejich saunový svět bude ideální destinací po celodenním výletě. Vřele doporučujeme i během chladnějších měsíců – na relax je to tam parádní.

Budeme rádi, pokud nám dáte vědět, jaké jsou vaše zkušenosti s koupáním anebo i za další tipy. Můžete nám napsat na email vejminek1843@gmail.com. Krásné léto všem!

Roadtrip po zimním Islandu

Read More

Kam v létě za koupáním

Read More

Poklady České Kamenice

Read More